Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
Dzisiaj

2 Sierpnia 2014
Sobota
Imieniny obchodzą:
Alfons, Alfonsyna,
Borzysława, Gustaw,
Ilia, Karina, Maria,
Stefan
Do końca roku zostało 152 dni.
Ilość Odwiedzin
Dzisiaj32
Wczoraj111
Wszystkie125252
Panel LogowaniaZawody spławikowe - młodzieżowe o Puchar Opiekuna Młodzieży

Zawody spławikowe - młodzieżowe o Puchar Opiekuna Młodzieży  W dniu 22.06.2014 roku zgodnie z harmonogramem odbyły się młodzieżowe spławikowe zawody o puchar opiekuna młodzieży. W niedzielny poranek przy nie najlepszej pogodzie dość chłodnej i wietrznej nad staw młodzieżowy przybyło 12-tu młodych wędkarzy. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9:00 i trwały do godziny 11:30, ze względu na pogodę skrócono o pół godziny czas ich trwania. Pomimo nienajlepszej aury, ryba brała dość dobrze i wszyscy zawodnicy mieli zaliczone punkty.

Więcej…

 

Zawody sprawnościowe dla żon wędkarzy koła PZW Kaźmierz

Zawody sprawnościowe dla żon wędkarzy koła PZW Kaźmierz   W dniu 15.06.2014 roku zgodnie z harmonogramem, odbyły się zawody sprawnościowe dla żon wędkarzy koła PZW Kaźmierz. Spotkanie odbyło się na stanicy przy ulicy Leśnej. W słoneczne niedzielne popołudnie nad staw przybyło 18 par małżeńskich. Koło nasze nie tylko organizuje zawody dla wędkarzy, ale także organizuje atrakcyjne zawody sprawnościowe i spotkanie dla ich żon. Panie mają okazję się wspólnie spotkać, porozmawiać i uczestniczyć w różnych wesołych zabawach. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14:00 od konsumpcji świeżo upieczonego drożdżowego placka z owocami, oraz gorącą kawą.

Więcej…

 

Zawody młodzieżowe z okazji „Dnia Dziecka”

Zawody młodzieżowe z okazji „Dnia Dziecka”W niedzielę 25 maja 2014 r. odbyły się zgodnie z harmonogramem koła - młodzieżowe, spławikowe zawody wędkarskie z okazji „Dnia Dziecka”. Zawody zorganizowano na stawie naszego koła przy ulicy Leśnej. Już od rana na stołach pod wiatą czekały na młodych zawodników różne rodzaje ciasteczek oaz oranżada. W ten piękny, ciepły poranek nad staw przybyło 33-ch młodych zawodników. Zawody były otwarte, czyli mógł w nich brać udział każdy młody człowiek do lat 16-tu posiadający wędkę. Ze względu na piękną pogodę, nad staw przybyły całe rodziny, aby dopingować swoich młodych zawodników. Rywalizacja wśród zawodników była jak zwykle bardzo zacięta. Młodzi wędkarze chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Ryba w tym dniu brała dobrze, wszyscy zawodnicy mieli ryby, łowiono: karpie, płotki, karasie, okonie, wzdręgi i ukleje.

Więcej…

 

Zawody spławikowe koła PZW Kaźmierz

Zawody spławikowe koła PZW KaźmierzW dniu 18.05.2014 roku zgodnie z harmonogramem koła odbyły się zawody spławikowe o puchar Wójta Gminy Kaźmierz. Zawody zorganizowano na stawie koła także z udziałem naszej młodzieży. Przy ładnej pogodzie nad staw przy ulicy Leśnej przybyło 30-tu wędkarzy oraz 12-tu juniorów. Rywalizacja o puchar Wójta tak w seniorach jak i juniorach była bardzo zacięta. Nie przeszkodził nawet krótkotrwały deszcz pod koniec zawodów. Jak to bywa na zawodach ryba tego dnia brała słabo – łowiono: karpie, płotki, karasie, ale głównie uklejki.

Więcej…

 

V Okręgowa Olimpiada Młodzieży

V Okręgowa Olimpiada MłodzieżyDrużyna naszego koła brała udział w V Okręgowej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich Okręgu PZW w Poznaniu 2014. Zawody odbywały się w dwóch turach, pierwsza i druga 26 kwietnia w Jeżewie, trzecia i czwarta 10 maja w Szamotułach. Na tej Olimpiadzie zostały rozegrane zawody spławikowe, test wiedzy ekologiczno – wędkarskiej, zawody rzutowe w trójboju spinningowym oraz turniej sprawności wędkarskiej, które składają się na klasyfikację V Olimpiady Wędkarskiej.

Więcej…

 

Zawody młodzieżowe koła PZW Kaźmierz

Zawody MłodzieżoweW dniu 4.05.2014 roku odbyły się zgodnie z harmonogramem pierwsze zawody młodzieżowe – otwarcie sezonu 2014. W niedzielny poranek nad staw młodzieżowy, przybyło 18-tu młodych wędkarzy. Zawody trwały od godz. 9:00 do 12:00. Pogoda w tym dniu była nie najlepsza i wietrzna i nie rozpieszczała młodych zawodników. Ze względu na pogodę ryby w tym dniu brały bardzo kiepsko, lecz zapał i upór oraz umiejętności naszych młodych wędkarzy i doping opiekunów sprawiły, że uzyskano w tym dniu dość dobre wyniki.

Więcej…

 

Zawody spinningowe

Zawody spinningoweW dniu 1.05.2014 r. zgodnie z tradycją i harmonogramem koła odbyły się pierwsze w tym roku zawody wędkarskie koła PZW Kaźmierz. Były to zawody spinningowe o puchar prezesa koła Kaźmierz i odbyły się na zalewie w Radzynach. Przy nie najlepszej majowej pogodzie na poranną zbiórkę przybyło 33-ch wytrwałych spinningistów. Zgodnie z przewidywaniami ( załamanie pogody) – ryba w tym dniu brała bardzo słabo.

Więcej…

 

Prace społeczne koła PZW Kaźmierz

Wielkie sprzątanieW dniu 26.04.2014 r. koło nasze zgodnie z tradycją i harmonogramem tak jak co roku zorganizowało prace społeczne wędkarzy na rzecz koła. W sobotni wiosenny poranek przy dość dobrej pogodzie nad staw przybyło 22-ch najbardziej pracowitych wędkarzy. Tak, jak co roku wędkarze robili porządki nad naszymi stawami, zbierając różnego rodzaju śmieci pozostawione przez niektórych „turystów” odwiedzających nasze stawy. Tak, jak co roku obkopywano także drzewa, aby można było lepiej wykosić trawę wokół drzew. Przycinano gałęzie i formowano korony drzew ozdobnych. Posadzono 18 szt. drzew wokół stawu, których sponsorem był Urząd Gminy w Kaźmierzu, były to: dęby, akacje i lipy.

Więcej…

 

Sprawozdanie Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Szamotulskiego za 2013 rok.

SSRGrupa Kaźmierz liczy sześciu - strażników

Powierzchnia chronionych wód wynosi około 200 ha – zalew Radzyny i rzeki, Warta i Sama

W pierwszym kwartale 2013 roku grupa nasza przeprowadziła 2 kontrole Zalewu Radzyny i skontrolowała 21 wędkarzy. Przy kontroli sprawdzano także czy nie ma pozakładanych sieci kłusowniczych.

W drugim kwartale 2013 roku grupa nasza przeprowadziła 14 kontroli w tym jedną z Państwową

Więcej…

 

Zebranie sprawozdawcze koła PZW Kaźmierz

Walne Zebranie 2014W dniu 2.03.2014 r. w Sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Gminnego Koła PZW w Kaźmierzu za 2013 r. W zebraniu uczestniczyło 37-miu członków naszego koła , przybyli także zaproszeni goście : sekretarz Gminy – Karol Hartwich oraz członek Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu – Witold Maciejewski. Zebranie otwarł prezes koła Bogusław Konieczny, który powitał obecnych na sali wędkarzy oraz zaproszonych gości.

Więcej…

 

Kłusownicy na zalewie

Kłusownicy na zalewieW dniu 2 lutego 2014 roku o godz. 10.20 Społeczna Straż Rybacka z koła Kaźmierz została powiadomiona przez wędkarzy łowiących ryby, że na „Dużych Radzynach” pod lodem widać coś co przypomina sieci kłusownicze. Po przybyciu strażników na miejsce okazało się, że faktycznie pod lodem znajdują się sieci kłusownicze. Przeprowadzono wspólną akcję ze Społeczną Strażą Rybacką z Szamotuł i spod lodu zostało wycięte razem z rybami około 250 metrów wontonów.

Więcej…

 
Więcej artykułów…