Goście
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 
Dzisiaj

17 Kwietnia 2014
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Anicet, Innocenty,
Innocenta, Jakub,
Józef, Klara,
Radociech, Robert,
Roberta, Rudolf,
Rudolfa, Rudolfina,
Stefan
Do końca roku zostało 259 dni.
Ilość Odwiedzin
Dzisiaj124
Wczoraj224
Wszystkie107928
Panel LogowaniaOgłoszenie

 

Sprawozdanie Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Szamotulskiego za 2013 rok.

SSRGrupa Kaźmierz liczy sześciu - strażników

Powierzchnia chronionych wód wynosi około 200 ha – zalew Radzyny i rzeki, Warta i Sama

W pierwszym kwartale 2013 roku grupa nasza przeprowadziła 2 kontrole Zalewu Radzyny i skontrolowała 21 wędkarzy. Przy kontroli sprawdzano także czy nie ma pozakładanych sieci kłusowniczych.

W drugim kwartale 2013 roku grupa nasza przeprowadziła 14 kontroli w tym jedną z Państwową

Więcej…

 

Zebranie sprawozdawcze koła PZW Kaźmierz

Walne Zebranie 2014W dniu 2.03.2014 r. w Sali Gminnego Ośrodka Kultury odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Gminnego Koła PZW w Kaźmierzu za 2013 r. W zebraniu uczestniczyło 37-miu członków naszego koła , przybyli także zaproszeni goście : sekretarz Gminy – Karol Hartwich oraz członek Zarządu Okręgu PZW w Poznaniu – Witold Maciejewski. Zebranie otwarł prezes koła Bogusław Konieczny, który powitał obecnych na sali wędkarzy oraz zaproszonych gości.

Więcej…

 

Kłusownicy na zalewie

Kłusownicy na zalewieW dniu 2 lutego 2014 roku o godz. 10.20 Społeczna Straż Rybacka z koła Kaźmierz została powiadomiona przez wędkarzy łowiących ryby, że na „Dużych Radzynach” pod lodem widać coś co przypomina sieci kłusownicze. Po przybyciu strażników na miejsce okazało się, że faktycznie pod lodem znajdują się sieci kłusownicze. Przeprowadzono wspólną akcję ze Społeczną Strażą Rybacką z Szamotuł i spod lodu zostało wycięte razem z rybami około 250 metrów wontonów.

Więcej…

 

Społeczna Straż Rybacka Koła PZW Kaźmierz

SSRW dniu 20 stycznia 2014 roku o godzinie 9:00 powiadomiono Społeczną Straż Rybacką z Kaźmierza, że na zalewie „Małe Radzyny” pływa ponton. Po przybyciu na miejsce informacja potwierdziła się. Faktycznie przy brzegu pływał ponton, w którym znajdowały się sieci kłusownicze. Po wyciągnięciu pontonu z wody okazało się, że było w nim kilka sieci kłusowniczych, tzw. wontonów. Według informacji, jakie posiadamy przy stawianiu sieci w nocy jeden z kłusowników wpadł do wody i zaczął tonąć i to, dlatego nie postawiono sieci. W tym samym czasie, gdy strażnicy wyciągali z wody ponton „przypadkowo” przyjechało kilku znanych młodych panów samochodem i nerwowo przyglądali się całej akcji. Cały sprzęt kłusowniczy przekazano komendantowi Społecznej Straży Rybackiej w Szamotułach.

 

Zawody zakończenia sezonu wędkarskiego 2013 koła PZW Kaźmierz

zakończenia sezonu wędkarskiego 2013 W dniu 17 listopada 2013 roku odbyły się ostatnie w tym roku zawody wędkarskie naszego koła. Nie były to typowe zawody z walką o jak najlepsze wyniki, lecz wspólna towarzyska zabawa z wędkowaniem. W niedzielny chłodny poranek nad staw koła przy ulicy Leśnej przybyło 26-ciu wytrwałych wędkarzy członków naszego koła. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9:00 poczęstunkiem różnych smakowitych wędlin oraz gorącą kawą.

Więcej…

 

Zawody spinningowe o Puchar Vi-ce Prezesa Koła PZW Kaźmierz

Zawody spinningowe o Puchar Vi-ce Prezesa Koła PZW KaźmierzW niedzielę 20 października 2013 roku odbyły się przedostatnie zawody wędkarskie koła Kaźmierz w tym roku i były to zawody spinningowe. W ten niedzielny ranek nad zalew w Radzynach, przybyło 25-ciu wytrwałych spinningistów. Zawody rozpoczęły się od godz. 8:00 i trwały cztery godziny przy pięknej słonecznej.

Więcej…

 

Sadzenie drzewek oraz porządki nad stawami koła Kaźmierz

Sadzenie drzewek W sobotę 19 października 2013 roku korzystając z ładnej jesiennej aury wędkarze koła Kaźmierz zamiast wybrać się na ryby upiększali tereny wokół swych stawów. Nasi wędkarze oprócz pasji wędkarskiej, która zmusza do bezpośredniego obcowania z naturą mają także świadomość aby zadbać o ekologię nad wodą i terenach przyległych.

Więcej…

 

Zawody Żywcowe o Puchar Zarządu Koła PZW Kaźmierz

Zawody Żywcowe o Puchar Zarządu Koła PZW KaźmierzW dniu 29.09.2013 roku zgodnie z harmonogramem koła odbyły się zawody żywcowe. Zawody odbyły się na „Małych” Radzynach i trwały od godziny 8:00 do 12:00. W ten mglisty niedzielny poranek choć świeciło słońce, nad wodą było dość chłodno. Do zmagań z drapieżnikami stawiło się 12-tu wędkarzy, członków naszego koła.

Więcej…

 

Zawody Młodzieżowe – Zakończenie Lata oraz Sezonu Wędkarskiego 2013.

Zakończenie Lata oraz Sezonu Wędkarskiego 2013W dniu 8 września 2013 roku odbyły się ostatnie w tym roku młodzieżowe zawody wędkarskie – Zakończenie Lata oraz Sezonu Wędkarskiego 2013. W ten niedzielny poranek nad staw przybyło 21 młodych wędkarzy naszego koła. Pogoda w tym dniu była słoneczna, choć trochę wietrzna, ale nasi młodzi zawodnicy radzili sobie bardzo dobrze.

Więcej…

 

Zawody Młodzieżowe o Puchar Sekretarza Gminy Kaźmierz

Zawody o Puchar Sekretarza Gminy KaźmierzW dniu 25.08.2013 r. w ostatnią niedzielę sierpnia zgodnie z tradycją odbyły się młodzieżowe zawody wędkarskie o puchar Sekretarza Gminy Kaźmierz. Tak jak co roku są to zawody otwarte i może brać udział młodzież do szesnastu lat posiadająca wędkę i chęci do wędkarskiej rywalizacji. Na zawody została zaproszona także młodzież z kół Rejonu Szamotuły. Z zaproszenia skorzystały cztery reprezentacje z kół : Kwilcz, Ostroróg, Szamotuły Miasto i Obrzycko. Ogółem w ten słoneczny poranek do rywalizacji stanęło 37-miu zawodników.

Więcej…

 
Więcej artykułów…